piątek, 21 grudnia 2012

Prezent ode mnie dla Was :D

Wygląda na to że przeżyliśmy koniec świata :D A więc z tej wspaniałej okazji, oraz z okazji nadchodzących świąt, mam dla was coś niezwykłego - ranking popularności blogów i profilków! :D W końcu dla tak wielu z Was największą potrzebą było wypromowanie własnego kącika w internecie... że musiałem coś z tym zrobić :D Ranking działa w pełni automatycznie, jedyne co musicie zrobić żeby się tam znaleźć to.. zainstalować u sobie dodatek "Licznik odwiedzin" albo "Statystyki" :D Reszta zrobi się sama :D Pozostaje czekać na paru odwiedzających i obserwować swoją pozycję w rankingu :D A może chcilibyście dodać opis do bloga lub mieć zamiast numerka profilu nicka? Niebawem ukaże się taka możliwość... :D

16 komentarzy:

 1. mogę tło na zapytaj z seleną gomez i demi lovato super składaczem i żeby się ruszało w dół do tego hej regulamin i papa
  jak możesz to zrób plis

  OdpowiedzUsuń
 2. Extra! również mile spędzonych świąt!!!

  http://modern-dance-life.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak zrobić takie spadające cusie pod kursorem, jak np. tu: http://dusia-diary.blogspot.com/ ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. http://profilki.blogspot.com/2012/02/efekt-kursora-magiczny-pyek-d.html - proszę bardzo :D masz tam kupę opcji aby dostosować ten efekt:)

   Usuń
 4. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. szablon>dostosuj>tlo>obraz tla.. Nie wiem gdzie tu html :D

   Usuń
 5. Nie jestem pewna, ale raczej tak jest, że jeszcze nigdy nie byłeś na moim blogu http://niesamowitamoda.blogspot.com/ Jeszcze nie zasługuje, aby znalazł się na któryś z listy, ale będę wdzięczna jeśli będziesz odwidzał go i sprawdzać czy zasłuży na liste. Wesołych świąt.

  Natala

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiesz.. nie mi to oceniać, ja jestem tu po to aby oddawać władzę w ręce ludu XD to ludzie zdecydują czy znajdzie się na którejś z list (jeśli najpierw zainstalujesz odpowiedni dodatek). Ja mogę tylko życzyć powodzenia :D

   Usuń
 6. Tego typu dodatki kierują się pewną zasadą "Adorować znanego, skopać nieznanego". Przez ludzi, którzy tworzą takie dodatki, wypromowanie nowego, ciekawego bloga jest trudne. Na rankingi tego typu dodatków, trafiają znane blogi (już nieźle wypromowane), przez co jednego dnia mają one 10,000 odwiedzin, a kolejnego już 12,000. Gdy w tym samym czasie, nowy blog ma jednego dnia 30 odwiedzin, a kolejnego już tylko 17.
  Najgorsze jeszcze w tym wszystkim jest to, że blogi na tych rankingach są jak Celebryci - każdy je popiera, lubi, choć tak naprawdę nie ma za co.
  Popieram to co robisz. Tworzysz rzeczy dla ludzi, którzy nie wiedzą co to HTML, CSS, jQuery. Ale tworząc ten dodatek pokazałeś, że masz głęboko gdzieś inne blogi, które mogą być prawdziwą żyłą złota. Za to, zaczynasz promować prawdziwe gó*no. Oczywiście, nie wszystkie znane blogi to dno, ale większość. Jeżeli stworzysz ranking "Mało znanych blogów", będzie on bardziej pożyteczny i pomocny.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kwestie takiej a nie innej oceny merytorycznej blogów z czołówki rankingu to Twoja indywidualna ocena któa niekoniecznie musi iść w parze z oceną ogółu. Odbiorcy mojego i rankingowych blogów to w większości względnie spójna grupa - dziewczyny/nastolatki zainteresowane muzyką współczesną/modą/serialami, dal tego też to co podoba się ogółowi/wielu jest tym co warto promować, a to co podoba się niewielu - nawet jeżeli jest wartościowe to prawdopodobnie dla innego targetu. Jakkolwiek potrafię zrozumieć Twoją niechęć do tegoco popularne i hołubione, takie mechanizmy mają swoje istotne i poztytwne znaczenie dla społeczeństwa, ale nie zamierzam się tu rozwodzić o filozofii :P
   Po drugie, jak wyobrażasz sobie ranking "najmniej popularnych"? NIE MA żadnego rozsądnego kryterium "wartościowości" innego niż wola ogółu. Ale cobyś nie miał mnie za takiego "propagatora gówna" to jeszcze kilka faktów i założeń (których nie zamierzałem ujawniać):
   - dodałem ranking dzienny właśnie po to, aby młody blog, zbierając kilku znajomych czy wrzucając post na fejsa mógł na kilkadziesiąt godzin zawisnąć na głównej. to chyba wykonalne.
   - zamierzałem organizować jakiś rodzaj konkursu/plebiscytu nie powiązanego z popularnością, promującego wewnątrz dodatku jeden blog przez jakiś czas
   - jeżeli projekt wypali i rozwinie się - zamierzałem także podzielić to tematycznie, tak aby każdy mół zaistnieć w swojej niszy.

   Usuń
  2. "jak wyobrażasz sobie ranking "najmniej popularnych"?"
   Po prostu. Blog, który miał najmniej odwiedzin w danym czasie trafia na 1 msc.
   Dobrze byłoby, jakby powstała kolumna, która rozlosowywałaby 50 blogów z tym dodatkiem - nie bacząc na popularność, tylko chybił trafił.
   Ja dałem swą opinię, możesz mieć ją gdzieś, albo coś z nią zrobić.

   Kierujesz się wolą ogółu. To w sumie dobrze, jednakże kim jest "ogół"? Osoby do 15 lat nieznający nawet parametru < a href="... , tak naprawdę. Zastanawia mnie więc jedno. Jesteś prawdopodobnie po studiach informatycznych, a zamiast robić ciekawe, bardziej zaawansowane "wynalazki" ty zajmujesz się duperelami.
   Świadczy to o tobie, że masz małe mniemanie o sobie, a cel wyznaczony w życiu jest tak nisko, że musisz się do niego zniżać. Chyba, że dopiero zaczynasz swą "karierę", a to co teraz robisz jest wstępem (przygotowaniem) do czegoś wielkiego - jak tak, to cofam powyższe słowa.
   (Mówię teraz o wszystkich dodatkach, a nie tylko o tym)   A tak a` propos, to od kiedy strona chomikuj.pl jest blogiem?
   I ten dmuchawiec po prawej stronie zasłania ostatnią kolumnę. Gadżet należy wypchnąć - chyba - parametrem "z-index"

   Ja nie chcę ingerować w twoje życie (broń Boże). Ale "usługiwanie" 15-latkom nie było chyba twoim celem życiowym?

   Usuń
  3. Tak więc, drogi chomiku - sam nie wiesz, o czym mówisz. Znasz HTML, to fakt. Ale Twe słowa ("kolumna, która rozlosowywałaby 50 blogów z tym dodatkiem - nie bacząc na popularność, tylko chybił trafił") wcale nie oznaczają rankingu. Ranking zawsze czymś się cechuje. Czasem wagą, czasem ilością posiadanych w domu roztoczy - tu akurat wyświetleniami. Jeśli ktoś chce promować bloga - niech wymienia się bannerami z innymi, bardziej popularnymi i mówi o tym znajomym, a jego znajomi swoim znajomym, a znajomi tego znajomego swoim znajomym itd. A jeśli to, co czyni Mackie aż tak Ci przeszkadza, to sam załóż takiego bloga i twórz na nim jeszcze lepsze dodatki. Poza tym, nie pomyślałeś, że on "usługując" piętnastolatkom i tak zarabia? Za reklamy coś się dostaje. Mackie twierdzi, iż ma bardzo mało czasu. Tak więc coś mu musi ten czas zajmować, jak mniemam. Studia, z tego co słyszałam. A może i praca? Blog to może być hobby, nie koniecznie sposób na życie. Jeśli administrator jest na studiach, to znaczy, że chce coś osiągnąć w żuciu. Jeśli je skończył i ma pracę lepszą niż czyszczenie wojskowych latryn, to byćmoże osiągnął swój cel życiowy?

   Usuń
  4. Dziękuje Favashi za wytłumacznie jednej kwestii :D

   Co do mojego życia (XD)
   - nie jestem po studiach informatycznych (nuuda)
   - nie mam małego mniemania o sobie, wiem w czym jestem świetny i wiem czego nie umiem :)
   - nie zarabiam na tutejszych reklamach dużo więcej niż sam wkładam w ten interes (serwer, domena)
   - bezinteresownego czynienia czyjegoś życia barwniejszym i łatwiejszym nie uważam za "usługiwanie" i w najmniejszym stopniu nie czuje się gorszy robiąc to
   - tworzę tego bloga bo lubię nowe doznania, lubę robić to czego nikt inny nie zrobił, robić coś lepiej niż ktokolwiek inny, robić coś co każdy uznałby za bezwartościowe i czym każdy by pogardził, dawać z siebie więcej
   - tak, wszystko co robię jest wstępem do czegoś jeszcze większego, ale bez jakiejś konkretnej, ekonomicznie nudnej intencji. Tak po prostu.

   Co do spraw innych:
   - chomikuj nie jest blogiem, ale nie wydaje mi się aby czyjeś życie miało lec w gruzach z powodu tej nieścisłości:)
   - dmuchawiec jest uroczy
   - jeśli ogół nie zna znaczników HTML to wcale nie czyni go mniej wartościowym, to czyni ludzi znających HTML dziwniejszymi/bardziej niezwykłymi. Fajnie że masz własny system wartości, ale ja po prostu wierze w ludzi :)

   Usuń
 7. Chomik - a Ty czujesz się lepszym człowiekiem znając się na HTML, CSSie czy będąc prawdopodobnie konsumentem wyższej (w Twoim mniemaniu) kultury?

  Po pierwsze, za wygląd obecnej kultury popularnej odpowiada wiele czynników. Choćby pierwszy, najważniejszy - coś, co jest tworem przeznaczonym dla "mas", dla większości zawsze będzie przeciętny, bo i odbiorca jest przeciętny (o przeciętnym wykształceniu, w Polsce wliczamy w to także wyższe wykształcenie, przeciętnym pochodzeniu etnicznym etc.).

  W całej historii świata nie było inaczej. Nie wierzysz? Spójrz na sztukę ludową, jej naiwność i prostotę przekazu. Dawniej była ona rozrywką dla przeciętnego mieszkańca wsi/małej prowincjonalnej mieściny, tak jak dzisiaj muzyka pop, seriale na Polsacie oraz blogi o modzie i miodzie są rozrywką dla niczym niewyróżniającego się nastolatka/młodego człowieka wkraczającego w dorosłość. Zachwycamy się muzyką z czasów młodości naszych rodziców i dziadków, Beatlesami, zapominając o tym, przy jakich utworach bawiono się podczas wesela w remizie wtedy.

  Po drugie - są miejsca w sieci przeznaczone dla wszelkiej maści twórców niszowych. Internet jest tak pięknym narzędziem dlatego właśnie, że pozwala każdemu zaistnieć - od blogującego dzieciaka, który trafia do swojego targetu skończywszy na pani domu, której pasją jest twórczość Kandinskiego.

  Po wtóre - czy bycie twórcą dodatków na blogi dla "ludu", "mas" (czy jakkolwiek można by to jeszcze określić) wyklucza bycie człowiekiem wartościowym, który potrafi się spełnić także na innym polu? Tu polecam zapoznanie się z innym projektem Mackiego o nazwie freetems, odbiorcy zdecydowanie na ogół nie należą do tej samej grupy, która najczęściej odwiedza profilki.


  Gremlinna

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No właśnie. Kilka razy odwiedziłem stronę freetems i jestem pod wrażeniem jego umiejętności. Dlatego też dziwię się, czemu zajmuje się tymi, prostymi "rzeczami".

   W żaden sposób nie uważam, że ludzie znający te wszystkie kody są lepsi. Nie oceniam ludzi po dyplomach z uczelni, tylko po tym, jacy są. Ale jeżeli są idiotami, to rzecz jasna z nimi się nie zadaję.

   "czujesz się lepszym człowiekiem znając się na HTML, CSSie czy będąc prawdopodobnie konsumentem wyższej (w Twoim mniemaniu) kultury?"
   Nie. Znam swoje umiejętności i robię wszystko, aby je poprawić, a nie zaniżać.

   "czy bycie twórcą dodatków na blogi dla "ludu", "mas" (czy jakkolwiek można by to jeszcze określić) wyklucza bycie człowiekiem wartościowym, który potrafi się spełnić także na innym polu?"
   Bycie twórcą dodatków dla (...) nie wyklucza człowieka bycia wartościowym. Jednakże taka droga powoduje, iż świat nie poznaje nic nowego, oprócz starych stereotypów

   "Jeśli je skończył i ma pracę lepszą niż czyszczenie wojskowych latryn, to byćmoże osiągnął swój cel życiowy?"
   Niewykluczone. Chciałem po prostu zrozumieć, dlaczego Michał to robi i zrozumiałem. Lubi "bawić się" w webmastera i ja to popieram.

   "A jeśli to, co czyni Mackie aż tak Ci przeszkadza, to sam załóż takiego bloga i twórz na nim jeszcze lepsze dodatki."
   To, co robi w żaden sposób mi nie przeszkadza. Chociaż, jakby robił rzeczy, które do wstawienia, wystylizowania wymagałyby nieco myślenia od "konsumentów" byłbym szczęśliwszy;) Takiego bloga nie założę, bo po
   1. Webmastering (chyba dobrze napisałem) mnie nudzi/nieciekawi zbytnio - jeżeli coś robię, to na własny użytek.
   2. Mackie`go i tak bym nie przewyższył.
   3. Robię to, co chcę robić, a nie to, co inni chcą, abym robił.

   Chciałem poznać stanowisko Michała i poznałem. Dzięki za udzielenie odpowiedzi... i słowa krytyki w moją stronę.
   Cenię sobie zdanie każdego, nawet jeśli, jest ono sprzeczne z moim.

   Usuń

UWAGA!
- Jeżeli coś Ci nie działa - napisz JAKIE SĄ OBJAWY, podaj ADRES PROFILU i Twoją PRZEGLĄDARKĘ:P
- Zamówienia na dodatki tylko w dziale "ZAMÓWIENIA"
- NIE odpowiadam nikomu na jego mailu, jego gg czy jego zapytaju, tylko odpowiadam na wasz komentarz:P